FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

Велике значення в діяльності школи має бібліотека, яка надає значну допомогу в підготовці та проведенні різних заходів як із учнями так і педагогами. Робота бібліотеки спрямована на виховання в учнів культури, любові до книги, уміння користуватися бібліотекою. Станом на 01.09.2016р. фонд бібліотеки складає: 548 примірників художньої літератури та 1414 примірників підручників та методичної літератури. Бібліотечний фонд поповнюється централізовано через ресурсний центр при Департаменті освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації.

бібліотекар Деміцька Н.І.

/Files/images/IMG_1091.JPG

Кількість художньої літератури збільшується завдяки різним акціям «Подаруй дитині книгу», «Подаруй книгу сільській бібліотеці» та завдяки спонсорам.

Бібліотеку відвідують 52 читачі, з яких 9 учнів та 43 інших працівників та вчителів.

Бібліотекарем школи поновлено стенди про життя і творчість Т.Шевченка, Л.Українки, І.Франка. Функціонує куточок читача, де є відомості про книгу та про роботу з книгою.

У лютому місяці бібліотекарем (Деміцька Н.І.) та вчителями української мови ( Павкевич О.Б., Шкрібинець М.Б.) було проведено виховний захід сторінками поезії Л.Українки та стежками Т.Г.Шевченка. Бібліотекар завжди бере участь у підготовці різних виховних заходів та шкільних свят. Працює Деміцька Н.І. у тісному контакті з вихователем учнівської молоді Диміцькою Г.Б. та вчителями української мови та літератури Павкевич О.Б., Шкрібинець М.Б., вчителем природознавства Шило О.С., вчителем швейної справи Карпінець З.З., вихователями дошкільної групи Чернютою Г.С., Борис О.С. та багато ін..

З періодичних видань хочеться відмітити журнал «Розкажи онуку», де наведені розробки різних предметних уроків, сценаріїв до свят, бесід, рекомендацій. Для методичної роботи добрий в користуванні газета – журнал «Дефектолог», звідки можна взяти багато матеріалу на педагогічні читання та спецчитання, спеціалізований журнал «Дефектологія». Також забезпечені таким спеціалізованим виданням як «Психолог».

Проте хочеться відмітити і ряд негативних явищ, тобто у бібліотеці мало літератури, яка б містила твори письменників, які вивчаються на уроках по програмі, відсутні підручники з математики для старших класів, початкові класи не забезпечуються друкованими робочими зошитами з математики та письма, які є необхідними для наших дітей.

Школа забезпечена періодичними виданнями.

Список фахових періодичних видань

№ п/п Назва фахового періодичного видання 2015-2016
1 Інформаційний збірник МОНУ +
2 Газета «Експрес» +
3 Журнал « Розкажіть онуку» +
4 Газета-журнал «Директор школи» +
5 Газета-журнал «Завуч» +
6 Газета-журнал «Дефектологія» +
7 Газета-журнал «Психолог» +
8 Журнал «Початкова школа» +
9 Газета «Освіта України» +
10 Газета «Бойківська думка» +
11 Газета «Казковий вечір» +
12 Газета «Разом проти СНІДу» +
13 Журнал «Пожежна безпека» +
14 Газета «Пенсійний кур»єр» +
15 Журнал «Фінансовий контроль» +
16 Журнал «Дефектолог» +
17 Журнал «Казна» +
18 Журнал «Розмальовки» +

Забезпеченість підручниками по школі 70%

Забезпеченість художньою літературою 90%

Забезпеченість довідковою літературою 50%

Забезпеченість методичною літературою 70%

Відповідно до річного плану роботи школи у серпні місяці кожного року на засіданні педагогічної ради затверджується «План роботи бібліотеки на рік».

Облік бібліотечного фонду ведеться в інвентарних книгах ( фонд книг придбаних за бюджетні кошти відокремлений від фонду, який отримали від спонсорів).

З учнями-читачами проводяться різні бесіди, спрямовані на збереження фонду бібліотеки, оформляються виставки. Кожний другий рік, в літній період, згідно наказу Департамента ОіН ЛОДА та наказу по установі проводиться інвентаризація бібліотечних фондів.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВЕРХНЬОСИНЬОВИДНЕНСЬКА СПЕЦІАЛЬНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ

ШКОЛА- ІНТЕРНАТ І-ІІ СТУПЕНІВ «НАДІЯ»

82613, вул..Січових Стрільців, 136, смт Верхнє Синьовидне, Сколівського р-н, Львівської обл..

тел.\факс 8 (251) – 24 – 1- 31, -24-0-35; e-mail – spezshkola@ukr.net

НАКАЗ № 170

по Верхньосиньовидненській спецшколі – інтернаті «Надія»

від 19.10.2016р.

Про роботу

шкільної бібліотеки

На виконання навчально-виховного плану роботи школи на 206-2017н.р. на нараді при директору вивчалося питання роботи шкільної бібліотеки та збереження фонду підручників.

Шкільна бібліотека - доступне джерело інформації для учнів, яке забезпечує їх інформаційними ресурсами; місце соціальних комунікацій, де зустрічаються учні різного віку, вчителі.

У Положенні про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу визначено, що бібліотека є його обов’язковим структурним підрозділом, який здійснює бібліотечно-інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення навчально-виховного процесу як в урочний, так і в позаурочний час. Свою діяльність бібліотекар організовує спільно з педагогічним колективом, відповідно до планів роботи і регламентуючої документації, що затверджується директором закладу.

Бібліотекар навчального закладу:

· формує універсальний, з врахуванням профілю, бібліотечний фонд, який відповідає змісту навчання у навчальному закладі, його інформаційним і виховним функціям, запитам та інтересам користувачів, забезпечує його належне розміщення, облік і зберігання;

· систематично аналізує використання бібліотечного фонду, веде роботу з його популяризації;

· обслуговує читачів у режимі абонементу;

· вивчає інформаційні потреби вчителів, вихователів, учнів, батьків, використовує різні форми і методи індивідуальної, групової і масової роботи;

· засобами бібліотечної роботи популяризує книгу і читання, підвищує престиж освіченості і культурності;

· складає і готує списки літератури на допомогу навчально-виховній роботі закладу;

· веде роботу з популяризації бібліотечно-бібліографічних знань серед учнів за допомогою проведення бесід, організації книжкових виставок, оглядів, конкурсів тощо;

· у межах своєї діяльності бере участь у навчально-виховному процесі в організації загальних, групових, класних, масових заходах, виставках та оглядах передбачених планом роботи школи;

Бібліотека працює згідно з планом роботи, затвердженим директором закладу, який є складовою частиною плану навчально-виховної роботи.

У шкільній бібліотеці використовуються такі звітні документи:

· План роботи шкільної бібліотеки

· Книга сумарного обліку бібліотечного фонду.

· Посадова інструкція.

· Правила користування бібліотекою.

· Формуляр читача ( термін навчання школяра).

· Зошит (журнал) обліку накладних.

· Реєстраційна картотека журналів і газет.

· Матеріали щорічних інвентаризацій.

Головним завданням шкільної бібліотеки є забезпечення інформаційних потреб учнів і педагогів.

Книжковий фонд бібліотеки нараховує 1962 примірників н6а суму 48278,5 грн., в тому числі 1414 примірники підручників (на суму 43850,88 грн.), 548 - художньої літератури. Комплектується фонд, в основному, централізовано.

Фондами бібліотеки охоплена частина учнів школи, обслуговувались всі працівники закладу. Вся новоприбула література шифрується, записується в інвентарну книгу.

Забезпеченість підручниками по класах:

1 кл. – 90% 4 кл. – 70% 7 кл. – 80% 10 кл. – 50%

2 кл. – 90% 5 кл. – 50% 8 кл. – 60%

3 кл. – 80% 6 кл. – 60% 9 кл. – 50%

Нацйбільша проблема із підручниками з математики, української мови та основ здоров»я.

Робота бібліотеки – надзвичайно багатогранна: це і методично – інформаційний центр, де учні розвивають читацький смак, формують любов до книги, це й світ відкриттів, світ творчості, де формується читач – творець.

Бібліотекар надає систематичну, цілеспрямовану допомогу учням у підборі книг для читання, враховуючи їх розвиток та вміння читання. Саме тому, шкільна бібліотека є інформаційним центром як для учнів, так і для вчителів, вихователів, одним із важелів напрямків роботи якої є формування інформаційної культури читачів.

У бібліотеці діють постійно діючі та виставки до свят і ювілеїв.

Протягом року бібліотекар Деміцька Н.І. організувала та провела:

- цикл бесід:до всесвітнього дня бібліотек « шкільна бібліотека – друг і порадник», «Полікуй книгу сам», «Вознесіння Господнє»;

-бібліотечний урок- позакласне читання казок Л.Українки;

- конкурс малюнка на тему: «Із якої казки я прийшов до тебе?»;

-Шевченківський тиждень «І чужого научайтесь, й свого не цурайтесь»;

- робота над збереженням бібліотечних фондів під девізом «Допожіть книзі».

На основі вищезазначеного аналізу, з метою подальшого удосконалення роботи шкільної бібліотеки по збереженню і поповненню книжкового фонду, зокрема, навчальних посібників, залучення підростаючого покоління до книги як джерела знань - найціннішого надбання людства і з метою визначення завдань на 2016/2017 навчальний рік

НАКАЗУЮ:


1. Активізувати роль шкільної бібліотеки у проведенні виховної роботи на базі бібліотеки.

протягом року

2. Продовжити удосконалення і посилення контролю за збереженням, прийомом – передачею підручників з класу в клас. протягом року

3.Провести цикл заходів до Всеукраїнського Дня бібліотек Протягом жовтня

4. Продовжити роботу щодо пропаганди книги серед учнів та їх батьків як найбільшого надбання людства. систематично

5. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор школи: О.Б.Павкевич

Вик. Деміцька Н.І.

Затверджую

директор школи:

_____ О.Б.Павкевич

З 03 по31 жовтня 2016 рокув школі проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом:"Книга і читання - важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів".

Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек сприяє зростанню престижності читання як культурної цінності, використанню потужного виховного потенціалу української літератури, застосуванню сучасних підходів з прищеплення навичок читання, залученню нових користувачів до бібліотек.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек має сприяти приверненню уваги до проблеми духовних цінностей в нашій державі, розкриттю виховної функції шкільної бібліотеки, об'єднанню зусиль педагогічного колективу й бібліотеки щодо формування духовно розвинутого покоління. Метою місячника шкільної бібліотеки є популяризація книги, яка виховує в учнів почуття любові до Батьківщини, її звичаїв, культури та духовної спадщини.

У ПРОГРАМІ

1. Бесіда «Бережіть книгу»

2. Літературна вікторина « Це цікаво»

3. Бесіда «Рецепти лікування книг»

4. Бесіда «Як книга прийшла до людей»

5. Гра-конкурс «Відгадай загадку»

6. Виставка « Чарівний світ української казки»

7. Виховна година «Книги – віконце у світ»

8. Вікторина «Літературний алфавіт»

9. Екскурсія (розповідь про односельчан – учасників АТО) до стенду

«Герої нашого селища».

Діти активно брали участь у проведенні місячника шкільної бібліотеки, під час якого поповнили свою розумову скарбничку про виникнення книжки, про користь від читання, про правила роботи з книгою, про різних українських письменників. Найцікавішими заходами для юних читачів були:

- гра-конкурс «Відгадай загадку»;

- вікторина «Літературний алфавіт» - на кожну букву алфавіту діти називали казкового героя,

із прочитаних ними казок;

- виховна година «Книги – віконце у світ», у рамках якої було прочитано багато прислів»їв та приказок, висловів та віршів про книгу.

ПЛАН

РОБОТИ БІБЛІОТЕКАРЯ

на 2016-2017 н.р.

№ п/п НАЗВА ЗАХОДУ ВИКОНАВЕЦЬ ТЕРМІН
1. Організувати роботу бібліотеки. Робота з формулярами читачів. Бібліотекар, Деміцька Н.І. Вересень 2016р.
2. Видати підручники та методичну літературу. Бібліотекар, Деміцька Н.І. Вересень 2016р.
3. Всеукраїнський місячник шкільної бібліотеки «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів». Бібліотекар, учні школи жовтень 2016р.
3. Провести передплату періодичних видань на 2017рік Бібліотекар, Деміцька Н.І жовтень 2016р.
4. Бесіда до дня писемності «Мово рідна, слово рідне!...» Бібліотекар, учні школи Листопад 2016р.
5. Позакласне читання. (Читання казок І.Я.Франка). Бібліотекар, учні школи Грудень 2016р.
6. Конкурс малюнка на тему: «Моє щасливе дитинство» Учні 5-10 кл. Лютий 2017р.
7. Шевченківський тиждень. «І чужого научайтесь, й свого не цурайтесь». Учні 5-10 кл. Березень 2017р.
8. Бесіда на тему: «Христос Воскрес». Учні 5-10 кл. Квітень 2017р.
9. Робота над збереженням бібліотечних фондів під девізом: „ Надай допомогу книзі”. Учні школи, вихователі Травень 2017р.
10. Інвентаризація бібліотечного фонду. Деміцька Н.І. Барабаш О.Р. Червень 2017р.
11. Підготовка до нового навчального року. Деміцька Н.І. Серпень 2017р.




Кiлькiсть переглядiв: 608

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.