FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

Учнівське самоврядування в школі має велике значення. Учні набувають передового досвіду самоорганізації та співпраці, у них формується життєва позиція та світогляд, основою якого є загальнолюдські цінності під час засідань шкільного парламенту (відповідно до плану) учні набувають навичок відстоювати власну думку, розвивається терпимість до різних ідей і точок зору, вміння слухати і чути, дивитись і бачити, спостерігати і аналізувати, систематизувати і робити правильні висновки. Велику роль у роботі шкільного самоврядування відіграє методична допомога з боку педагогічного колективу, співдружність дітей і дорослих, батьків.

/Files/images/IMG_1216.JPG

Школа – це мікромодель майбутнього суспільства. Основи громадянського становлення та демократії закладаються з дитячих років, і самоврядування допомагає учням організувати власне життя і життя своїх товаришів. Досвід взаємостосунків, розв'язання конфліктів, виявлення і захисту своїх інтересів, набутий у школі, стає багажем, з яким школярі входять у доросле життя.

На сучасному етапі цінність учнівського самоврядування полягає в тому, що діти глибоко і всебічно проникають у сутність своїх прав та обов’язків; забезпечується комплексний виховний вплив на учнів шляхом їх залучення до систематичної й усвідомленої участі в справах школи та класу, до вирішення важливих питань життя школи. Учнівське самоврядування, являючись методом організації шкільного колективу, забезпечує взаємодію між первинними колективами (класами) і згуртування їх в єдиний шкільний колектив.

Головним завданням учнівського самоврядування є формування й розвиток соціальної активності, гуманістично спрямованої особистості з глибоко усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості.

У структуру самоврядування входять: голова учнівського комітету, заступники голови, голови комісій: «Добре серце», спорту і здоров’я, господарської діяльності сан трійка. Учні працюють за визначеним планом, залучають до співпраці батьків, вчителів, самостійно готують вечори відпочинку для учнів школи.

У рамках учнівського самоврядування у школі здійснюється чергування під час перерв. Завдяки такій організації роботи покращилася поведінка під час перерв, піднявся рівень дисципліни і порядку.

Завдяки учнівському самоврядуванню школярі вчаться мислити і діяти на перспективу, краще вивчають норми Законів, у них розвиваються

Основною ланкою розвитку учнівського самоврядування є саме проведення Днів учнівського самоврядування в школі. Такі дні стали традиційними у нашій школі. Завдяки цим заходам учні мають можливість відчути себе повноправними господарями школи.

Самоврядування є важливим засобом формування взаємовідносин учнів, школою громадського виховання юнаків і дівчат, розвитку їхньої соціальної активності, створює умови самореалізації, сприяє розвитку особистості в цілому.

Кiлькiсть переглядiв: 425

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.